Eu cred că AI-ul din prezent e încă la începuturile lui (1) și de asemenea încă nu sunt atât de multe sisteme care folosesc AI (2). În câțiva ani AI-ul va fi mult mai peformant și va fi integrat în multe chestii. ATUNCI va fi probabil înspăimântător pentru locurile de muncă.