Am văzut Toy Story 5 (2026).
Îl consider imediat după filmele de animație favorite: Inside Out (2015) și Soul (2020). Nu e în topul meu all-time, dar e un film cel puțin decent, undeva în zona bun spre foarte bun.
Dacă Toy Story 3 (2010) este rațional și logic, Toy Story 5 mi s-a părut foarte emoțional, m-a mișcat.
Nu am avut momente de plictiseală, m-a ținut atent.
Mi-a umezit ochii în unele momente.
Legat de audiență, poate fi văzut și de copii mici, dar îl consider un film pentru adolescenți și mai în vârstă.
Nu îl consider un film extraordinar, ci bun spre foarte bun.